עיתון השקמהחזרה לאתר
ארכיון עיתוני המערכת > בת-ים >

בת-ים גיליון 1432 - 20.08.2014

חדשות השבוע בעיתון השקמה

"סגרו לנו את היציאה מהשכונה"

תושבי שכונת גרין קמו בוקר אחד, וראו – בלי התראה מוקדמת וללא אופציה לערעור – פועלים סגרו את היציאה לרחוב המעפילים הראשי. הם מוחים בזעם.  העירייה: "השטח מיועד למבני ציבור. נמצא חלופות מתאימות".

לא ממתינים, רוכשים

למרות ההמתנה לחוק "מע"מ 0" של משרד האוצר, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מדווחת כי בחולון נמכרו 238 דירות במחצית הראשונה של השנה.

מסימני החופש הגדול

באירועי הפלילים השבוע בולטת לרעה מעורבות של נערים צעירים, אפילו ילדים. הסיבות: שעמום בעיקר. במשטרה מקדישים תשומת לב רב לתופעה.

"מדובר בחיי אדם"

בתוך שבועיים – שתי טביעות למוות בחופי בת ים. המשותף לשני האסונות: הם אירעו לפני תחילת שעות פעילות תחנות ההצלה. יו"ר מצילי העיר, אבי אפיה "כאשר אין מצילים בחוף, התוצאות טראגיות. הקפידו!"

אלפי ביצים הושמדו

אלפי ביצים שהוחזקו והועברו בתנאים לא נאותים, הושמדו. זאת, לאחר שנתפסו בפעולה משולבת של הפיקוח העירוני והמחלקה הווטרינרית.

תחל שנה וברכותיה

שנת הלימודים תשע"ה – בפתח. כמה התלמידים יעלו השנה לכיתה א'? כמה תלמידים ילמדו בבתי הספר היסודיים, בבתי הספר העל – יסודיים? כמה גנים חדשים נוספו וכמה ילדים ילמדו בהם? כתבת "השקמה" עם כל הנתונים.

רגע ילדים, עיכוב בכניסה לגן

הורים לילדים ששובצו לגן רום בקריית רבין: "פתיחת שנת הלימודים קרובה, אך בניית הגן אליו שובצו ילדינו – טרם הושלמה. נודע לנו כי סיום בנייתו, יעוכב". העירייה: " אנו נערכים לכל אפשרות".

פחות בירוקרטיה, יותר בנייה

הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה חולון ערוכה ליישום הרפורמה בחוק התכנון והבנייה והיא אושרה כוועדה מוסמכת עצמאית. המשמעות? הפחתה בבירוקרטיה ובמשך ההמתנה לאישורים השונים.

 

 

ישנן בנות

בנות העדה האתיופית תושבות שכונת ג'סי כהן, מעלות את ההצגה "קו 171".

מהמורה בדרך

תושבי רחוב דוד אלעזר, מתלוננים: "הכיכר בהצטלבות הרחובות דוד אלעזר – יוחאי בן נון מסוכנת מאוד. אנו מבקשים לבחון הקמת מהמורה לפני ההגעה אליה".

פרפרים בכל מיני צבעים

אחרי הופעות במדינות רבות בעולם,  הלהיבה הצגת המדיטק "פרפרים בבטן" גם בהודו.

יופי נחמה

אמנות באה לידי ביטוי בלא מעט אופנים, מקוריים ויצירתיים, כזו היא האמנות של נחמה פרנקל.

לא נפסיק לרקוד

הראשון מבין שלושה: אלפים רבים השתתפו במוצאי שבת האחרונה באירועי ה"דאנסטיבל" – פסטיבל בת ים לריקודים מכל רחבי העולם. במוצ"ש, ההמשך.

בין פרחי הגן

יוזמה מבורכת: שוטרי יחידת השיטור העירוני שיפצו את גן הילדים – "גן מרינה". הם העניקו לו מראה מחודש ורענן לקראת פתיחת שנת הלימודים.

גם חינוכי, גם חדשני

מודלים לחינוך חדשני הוצגו בכנס ועדת חינוך שהתקיים בבית ספר רמת יוסף בעיר. המטרה? פיתוח יצירתיות ועידוד חשיבה מקורית בקרב התלמידים.

מתגייסים לסיירת

סיירת ההורים העירונית הגבירה פעילות בימי הקיץ, וחבריה מתייצבים מידי ערב לסיורים בכל רחבי העיר. אחת המתנדבות: " לכל הורה חשוב לדעת מה הילדים שלו עושים בלילות".

הוקרה למילואימניקים: "מלחמה, לא משחק ילדים"

במסגרת יום הצדעה והוקרה לחיילי המילואים ומשפחותיהם בקאנטרי העירוני, הכינו ילדי החיילים שלט עם מסר של שלום אותו יעבירו לאונר"א ולתושבי עזה.

איזה מתח

בעקבות דרישת המשרד להגנת הסביבה, שלושה מגרשי ספורט במתחם חיים הרצוג בעיר – נסגרו בשל חשש לקרינה. העירייה: "אכן הגיע הזמן. המשרד עמד מנגד תקופה ארוכה והעירייה היא שטיפלה בכל הנושא ואף מימנה את כל העלויות".

אני חוזר הביתה

מחזירים עטרה ליושנה: אחרי 55 שנה, "הפעמון האבוד" של העיר יוחזר למקומו בטקס חגיגי. תרשמו: רחבת מוזיאון ראשון לציון ב – 26 באוגוסט.

שיר למעלות

על אף המחאות וההפגנות הרבות של ההורים, נמחקה העתירה שהוגשה על ידם בנושא סגירת חטיבת הביניים מעלות ואיחודה עם רבין.

 

"צוק איתן": הצד הלא נעים של העורף

מעשי ונדליזם קשים התגלו במקלטים הציבוריים בעיר, שהיו פתוחים לציבור 24 שעות ביממה במהלך מבצע "צוק איתן" .

הבית של ארתור

דיור בר השגה: הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה להפקיד תוכנית לשימור מבנה היסטורי ובניית בית מגורים חדש במרכז העיר, שיכלול 40 יחידות דיור להשכרה.

הוקם ופועל: "צבא הסייבר של ישראל"

במלחמה יש לפעול בכל החזיתות: ביטחונית, עורפית, לוגיסטית ודיפלומטית. לא פחות חשוב ואולי משמעותי ביותר: בחזית ההסברתית. זוהי שעה שיש להגן גם על שמה הטוב של ישראל.

מדורי השבוע במקומון השקמה

דעה אישית –  האשליות מתגשמות, אבל רק בתמונות: בלחיצת כפתור בסמארטפון, תעצבו לעצמכם את החיים שהייתם רוצים לחיות. המקומות, הצבעים, האווירה והאנשים, עכשיו בהישג ידכם. תיזהרו לא להתמכר לתעתוע.                                               

תושב השבוע – לתת, מהנשמה ומהלב: תושבת השבוע של "השקמה" היא אתי אשכנזי מבת ים, המתמקדת במשימה אחת: נתינה לזולת.

פרשת השבוע – אור לגויים: העם היהודי הוא דוגמה לגויים איך צריך לנהוג. פרשת ראה.  

לידה-   אחות לנו קטנה: אחרי שתי לידות בארצות הברית, ילדה מלי את עופרי ה"צברית".

משפט – אתה מפוטר? רגע, לא כל כך מהר. לעובד יש לא מעט זכויות מול המעסיק וחובה לממש אותן.

נדל"ן - רוצים לקנות דירות, מאוד: סקר שנערך עבור חברת אזימוט, מגלה: גידול של כ – 60 אחוז בכוונות הקנייה של מחפשי הדירות בישראל. עלייה של 41 אחוז (בתוך חמש שנים!) במחיר אותו מוכנים הרוכשים לשלם.

חוקר פרטי– מה זאת אהבה? בכל בוקר, כאשר יצאה לעבודה, מצאה רונית פרח על מכוניתה.בכל פעם, הוא היה צמוד למקום אחר, והיא? לא הבינה מי המחזר שלא מתייאש.

בריאות – קיץ מהנה ובעיקר – בטוח! חודש יולי אמנם חלף כששהינו במרחבים המוגנים בעקבות הלחימה, אך השגרה שבה והחופש הגדול עדיין כאן. מערכת "השקמה" מביאה את הנחיות מד"א להורים, לשמירה על ביטחון הילדים.

פילאטיס – על גומיות וקישואים: ענת מדגימה את השימוש בגומייה בשיעורי פילאטיס, ומסבירה את נפלאות הקישואים.

מסעדות ומתכונים -  היי גיא: חדש ממטבחו של השף גיא פרץ: "ספר הגריל של גיא פרץ", סיפרו הרביעי שכולל את כל סודות הבישול והכנת הבשר על הגריל.

ספורט- אור בקצה המנהרה: כן, זו עדיין סדרת הכתבות על הכדורגל המקומי, אבל הכתבה האחרונה בסדרה משנה את הכותרת. היא עוסקת במחלקות הנוער של אגודות הכדורגל באזור, מחלקות מקצועיות, ראויות, פעילות, עמוסות באלפי כדורגלנים צעירים והורים מתלהבים. כן, יש עתיד. "ספורט "השקמה" עם כתבה שביעית ואחרונה בסדרת הכתבות על מצב הכדורגל המקומי, אוגוסט 2014.  

 

פרסום מודעות | פלאיירים | הפצה | שילוט לעסק ולרכב | קטלוגים | עיצוב לוגו | מיתוג מוצרים | דיוור ישיר | אינסרטים | כרטיסי ביקור | ניירת משרדית | רול אפ | מדבקות | חוברות וספרים | עלונים וכרזות | הדפסת משי | הדפסות על מוצרים | תוויות וטיקטים | כתבות תדמית ועוד ...
ראשונים-גם-באונליין חולון ראשונים-גם-באונליין ראשון לציון ראשונים-גם-באונליין בת ים ראשונים-גם-באונליין אפליקציה